Wybierz oddział

Obóz sportowy w Zakopanem

20.12.2019

W Zakopanem, w dniach od 4 do 14 grudnia pięćdziesięciu zawodników wraz z kadrą trenerską z naszego Oddziału Regionalnego uczestniczyło w obozie sportowym. Do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Maria” przyjechali sportowcy z dziesięciu Klubów Olimpiad Specjalnych: SOSW Borzęciczki, SOSW nr 1 Kalisz, SOSW Konin, WTZ TPD Konin, SOSW Konarzew, ZSS Krotoszyn, SOSW Rychwał, ZPEW Turek, WTZ Turek, OREW Konin i Orew Marianowo.

Przywitała nas prawie wiosenna pogoda! Mimo to, na stokach w Zakopanem (pod Nosalem i na Gubałówce) oraz w Bukowinie Tatrzańskiej znaleźliśmy warunki do uprawiania sportów zimowych - narciarstwa zjazdowego i biegów na rakietach śnieżnych. Zawodnicy, pod troskliwym okiem trenerów, z radością doskonalili swoje umiejętności, którymi wykazali się podczas rozegranych na obozie regionalnych mityngów. Rywalizowali w grupach sprawnościowych, a podkreśleniem ich zaangażowania były ceremonie medalowe, na których otrzymali zasłużone medale. V Regionalny Miting na Rakietach Śnieżnych oraz Regionalny Mityng Narciarski Olimpiad Specjalnych zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

 Obozowe dni wypełnione były także konkursami, śpiewem i zabawami, które pozwalały się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. O sportowcach pamiętał św. Mikołaj, który ze swoimi pomocnikami wpadł przez komin  i obdarował wszystkich słodkościami i firmową koszulką. Nie zabrakło także turystycznych i rekreacyjnych atrakcji. Zawodnicy zwiedzili skocznię narciarską, wjechali kolejką na Gubałówkę, korzystali z leczniczych kąpieli w Chochołowskich Termach, spacerowali malowniczymi uliczkami Zakopanego oraz kosztowali góralskich przysmaków na słynnym targowisku pod Gubałówką.

To był magiczny czas dla zawodników i kadry instruktorskiej, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wolontariacką pracę na obozie sportowym. Dziękujemy również instytucjom, które współfinansowały projekt – Ministerstwu Sportu (zadanie – „Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych” – nr umowy 2019/0091/0082/Sub.C/DS.-SN/3/MSaz dnia 23 maja 2019r.) oraz Wojewodzie Wielkopolskiemu ( zadanie - „Asy na stoku” nr umowy: PS-XI.946.2.3.2019.2 z dnia 22 lipca 2019 r./

Do zobaczenia na kolejnych imprezach Olimpiad Specjalnych

Grajmy razem :) 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.