Wybierz oddział

Jestem super, jestem FIT - Makroregionalny Integracyjny Piknik „Bądź FIT” Olimpiad Specjalnych,

10.09.2022

Jestem super, jestem FIT – pod takim hasłem w dniach 7-8 września odbył się Makroregionalny Integracyjny Piknik „Bądź FIT” Olimpiad Specjalnych, którego gospodarzami byli: Oddział Regionalny Wielkopolskie-Konin i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie. 

Do gościnnego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Wityng w Mikorzynie przyjechali zawodnicy z Lubuskiego, Łódzkiego, Śląskiego i oczywiście z oddziału Wielkopolskie-Konin. Zrobiło się gwarnie i energetycznie. Pogoda sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Można było razem poćwiczyć, poskakać, potańczyć i pogimnastykować się na sesjach treningowych, uprawiając m.in. nordic walking, jogę, zumbę, bocce czy piłkę nożną. Zaprzyjaźnione firmy przygotowały wiele sympatycznych atrakcji. Zawodnicy pływali statkiem „Dziwożona”, trenowali celność na gigantycznych tarczach, ćwiczyli z trenerem personalnym z Kuźni Sylwetki, bawili się na dyskotece, wzięli udział w piknikowej grze terenowej. Nie zabrakło pysznych i zdrowych przekąsek. Na warsztatach kulinarnych można było samodzielnie przygotować soki i owocowe szaszłyki. To był dzień pełen słońca, radości i ruchu, który można praktykować na co dzień. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i organizatorom za super zabawę.

Piknik dofinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Rozwińmy skrzydła”.

W organizacji pomagali nam niezawodni Przyjaciele:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng z Mikorzyna
Firma Gastro Music z Konina – Radosław Witkowski
Studio Treningu Personalnego „Kuźnia Sylwetki” – Bartosz Pluciński
Trenerzy z grupy „Chodzę bo lubię”: Szymon, Darek i Niedźwiedź
DJ Paweł Krzymiński

Na deser – kilka słów o programie „Bądź Fit”

To projekt, który ma na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Jego celem jest zdrowy styl życia oparty na zdrowym odżywianiu się, codziennych ćwiczeniach i uczeniu dokonywania zdrowych wyborów.

 Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów zajęć dot. zdrowego stylu życia, aby wysiłek fizyczny wspierany był zdrowa dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.