Wybierz oddział

Makroregionalny Integracyjny Piknik "Bądź Fit" Olimpiad Specjalnych

22.09.2023

Już po raz drugi, w dniach 13-14 września, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie byli organizatorami Makroregionalnego Integracyjnego Pikniku "Bądź Fit" Olimpiad Specjalnych. Do urokliwego i gościnnego Ośrodka Szkoleniowo - wypoczynkowego  w Mikorzynie przyjechali zawodnicy z Lubuskiego, Łódzkiego, Śląskiego i oczywiście z oddziału Wielkopolskie-Konin, reprezentowanego przez Kluby z Borzęciczek, Jarocina, Koła, Konina, Kalisza, Krotoszyna, Lubstowa, Marianowa, Rychwała i Turku.

W Mikorzynie królowały: radość, entuzjazm i wielki zapał do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zawodnicy tańczyli, skakali i ćwiczyli na sesjach treningowych: nordic walking, zumby, jogi, piłki nożnej, ogólnorozwojowych zabawach z chustą animacyjną i piłkami rehabilitacyjnymi. Na warsztatach kulinarnych przygotowywali także smaczne i zdrowe owocowo-warzywne przekąski i soki.

W organizacji Pikniku pomogły nam zaprzyjaźnione firmy, proponując zawodnikom niecodzienne atrakcje. Był rejs statkiem Dziwożona po jeziorze, zajęcia z Bartkiem - trenerem personalnym z firmy Kuźnia Sylwetki, zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem gigantycznych dmuchanych tarcz z firmy GastroMusic, dyskoteka, którą prowadził Michał z "Dobrej Zabawy" oraz magiczny pokaz baniek mydlanych przygotowany przez Martę i Dawida z Wytwórni Zabawy 7 Niebo. W organizacji zajęć z nordic walking i Patykowego Turnieju pomagali pasjonaci sportu z konińskiej grupy "Chodzę bo lubię" Anka, Marta, Natalia, Szymon, Darek i Niedźwiedź .

To były udane dwa dni pełne radości, ruchu i przyjacielskich gestów. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, organizatorom za super atmosferę i moc atrakcji. Do zobaczenia na kolejnych sportowych wydarzeniach Olimpiad Specjalnych.

Piknik dofinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Rozwińmy skrzydła” nr umowy ZZB/000862/BF/D z dnia 1.06.2023

#BądźFIT #GrajmyRazem #olimpiadyspecjalne #PFRON

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.